Pieniny

Pieniny

Pieniny należą do najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Rocznie ten niewielki obszar odwiedza blisko 800 tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Nierzadko zdarza się, że na „pienińskiej magistrali” z Krościenka na Szopkę i dalej na Trzy Korony oraz na galeriach widokowych na szczytach Trzech Koron i Sokolicy, panuje tłok nie do zniesienia. Dla ludzi ceniących ciszę i spokój nie ma tu miejsca. Sytuacje takie szczególnie często zdarzają się podczas długich weekendów, w miesiącach wakacyjnych oraz maju i pierwszej połowie czerwca.

Dla turysty chcącego poczuć bliższy kontakt z naturą i uczucie swobody towarzyszące górskim wędrówkom, teren Pienińskiego Parku Narodowego na pewno wyda się wtedy za mały, wręcz ciasny. Wędrując w tłoku i hałasie wielu idących zada sobie 30 kwietnia – kolejka oczekujących na wejście na szczyt Trzek Koron. Czy to na pewno wypoczynek? wówczas pytanie – Czy wszędzie tutaj jest tak głośno?

Wejście na Trzy Korony

Wejście na Trzy Korony

Zapewniamy, że tak nie jest. Są w okolicy Krościenka miejsca przepiękne, jednak mało znane i prawie nieodwiedzane przez turystów. Ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do terenu Pienińskiego Parku Narodowego turysta ma tutaj znacznie większą swobodę. Wolno mu schodzić ze szlaków, zbierać grzyby i borówki oraz odpoczywać w dowolnym miejscu. Zainteresowanym postaramy się te miejsca przybliżyć, a niezdecydowanych zachęcić do ich odwiedzenia.

Przedstawione przez nas propozycje wycieczek stanowią alternatywę dla głośnych i zatłoczonych w sezonie pienińskich szlaków. Nie zamykają oczywiście listy miejsc ciekawych i godnych zwiedzenia, a wybór jak odpoczywać – należy do Państwa. Zobacz także atrakcje w Szczawnicy